Меню
Категории:

Зонування виробничих приміщень за допомогою ПВХ штор

Підприємці малого та середнього ланок бізнесу стикаються з проблемою переїзду з одного приміщення в інше. Часто це пов'язано з підвищенням орендної плати за користування приміщенням або необхідністю зниження робочих потужностей через фінансову нестабільність. 

При переїзді в нове приміщення доводиться вирішувати завдання зонування або поділу території за різними параметрами: рівнем чистоти і шуму, температурного режиму для розміщення людей або продукції. Зводити капітальні перегородки в орендованому приміщенні означає збільшення витрат. Та й не кожен орендодавець погодиться на глобальну реконструкцію будівлі. Пропонуємо Вам скористатися ПВХ шторами для облаштування приміщення відповідно до технологічних особливостей виробництва.

Вирішуємо питання призначення простору за допомогою ПВХ завіс

Існує думка, що несучі конструкції, стаціонарні гіпсокартонні перегородки або стіни з металопрофілю більш надійні і функціональні. Однак тенденція останніх років показує, що навіть власники будівель і приміщень віддають перевагу "полегшеному" варіанту перепланування ― полівінілхлоридним захисним шторам. Їх установка на виробничій ділянці, складському приміщенні і навіть в домашніх умовах є маловитратною альтернативою глобальній реконструкції. У будь-який момент приміщення великою площею може бути переобладнано під потреби бізнесу без серйозних вкладень.

Щоб зрозуміти як зробити правильне зонування, давайте розглянемо ті фактори і процеси виробництва, з якими пов'язано розмежування площі на окремі ділянки:

 • температурний режим: в різних місцях одного і того ж приміщення потрібне створення певного теплового регламенту. Це може стосуватися як дотримання плюсової температури, так і низьких, мінусових параметрів, наприклад, при роботі хладоустановок або морозильних камер. До необхідних обов'язкових параметрів роботи деяких агрегатів є дотримання певного рівня вологості. Стабільних показників вологості і температури легко домогтися шляхом установки захисних завіс;
 • візуальний ефект: часто виникає необхідність відокремити частину приміщення і приховати те, що відбувається всередині від сторонніх очей..Наприклад, ПВХ-штори, пофарбовані в темні тони, забезпечують конфіденційність відвідувачам косметичних салонів, медичних маніпуляційних кабінетів. Також захисні завіси дають можливість організувати куточок для відпочинку працівників або міні-офіс з комп'ютерною технікою прямо у виробничій будівлі;
 • звукопоглинаючий фактор і шумоізоляція: у величезному приміщенні, де одночасно працюють механізми і техніка, необхідно створити також сприятливі умови для роботи людей;
 • захист від контактів і шкідливих впливів: ПВХ-завіси грають роль бар'єру від проникнення всередину приміщення зовнішніх небажаних джерел ― мошкари, птахів, опадів, бруду і пилу, а також витрат виробничого процесу ― бризок або іскор від зварювального апарату.

ПВХ захисні штори: характеристики, властивості та особливості застосування

Полівінілхлоридні смуги, з яких збирається єдине полотно конструкції штори, являють собою термопластичний полімер. З'єднання на основі хлору і водню за своєю природою виходить крихким і жорстким. Щоб домогтися еластичності і гнучкості додаються пластифікатори і добавки (пігменти, ультрафіолетові бар'єри, антипірени), за допомогою яких можна якісно поліпшити експлуатаційні властивості завіс.  

При підборі ПВХ стрічки для захисної штори слід враховувати наступні рекомендації:

 1. Ширину штор і ступінь перехлеста слід вибирати в залежності від висоти отвору. Чим більше отвір, тим більше ширина ПВХ стрічок і ступінь їх нахльосту. Типорозмір стрічок є стандартним і встановлюється заводом-виробником: 2х200 мм, 3х300 мм, 4х400 мм та інші. Зазвичай варіанти ступеня нахльосту варіюються від 40 до 100% і можуть бути змінені за бажанням замовника. Якщо умови експлуатації нестандартні або погодні фактори несприятливі, такий розрахунок проводиться індивідуально.
 2. Вибирати ПВХ смугу для виготовлення всієї конструкції по цільовому використанню приміщення. Так, морозостійка завіса розрахована на експлуатацію при негативних температурах від -50ºС до +10⁰С. Отже, її установка виправдана в холодильних і морозильних камерах, а також у вуличних отворах при частому відкриванні і закриванні дверей. Стандартна ПВХ стрічка застосовується в теплих приміщеннях і має температурний діапазон від -5⁰ С до + 50⁰С. Обидва види смуг мають ступінь прозорості в 98%. Спеціальна смугова завіса із захистом від УВЧ випромінювання застосовується для організації зварювальних постів. Вони напівпрозорі, мають ряд колірних відтінків і можуть бути використані і в декоративних цілях.
 3. За характером пересуваються через отвір об'єктів і частоті торкань слід вибирати гладку або рифлену ПВХ завісу. При інтенсивному русі техніки і вантажів рекомендовано застосовувати рельєфну смугу з посиленим ребром жорсткості. 

Деякі особливості при експлуатації та догляді за ПВХ-завісами

Установка полівінілхлоридних захисних штор на сьогоднішній день є найефективнішим бюджетним засобом знизити витрати на охолодження і обігрів. При правильному використанні завіси прослужать від 5 років і більше. Вони легко обслуговуються і зношені смуги просто замінюються на нові. Однак є ряд моментів, про які слід пам'ятати для підтримки зносостійкості конструкції :

 • Порушення температурного режиму, встановленого для кожного виду ПВХ стрічки, веде до втрати її властивостей. Так, стійка до низьких температур стрічка при експлуатації в теплому приміщенні може стати липкою і втратити свою еластичність, а стандартна смуга на морозі може задубіти. 
 • Фарбувальні речовини і активні реагенти можуть порушити цілісність конструкції і зіпсувати захисні властивості штор. Слід уникати необережного розбризкування небезпечних компонентів.
 • Матеріал ПВХ завіс не є пальним і здатний запобігти пожежі. Однак, зіткнення із джерелом відкритого полум'я може привести до загоряння всієї штори.
 • Завіси мають відмінні показники міцності на розрив і щільності, але це не означає, що на них можна кататися або підвішувати вантажі.
 • Очищати від бруду і нальоту захисні штори можна будь-якою побутовою хімією для домашнього прибирання і водою.
 • Поява подряпин і невелике зниження прозорості (поява каламутності) в процесі експлуатації не є перешкодою для нормального виконання завісами своєї функції.

При плануванні покупки ПВХ-завіс рекомендуємо звертатися за допомогою до професіоналів. Стрічкові штори є мірною (відрізною) продукцією і згідно з вимогами законодавства України не підлягають поверненню або обміну на аналогічний товар. Визначитися з розмірами і необхідними характеристиками вам допоможуть фахівці ВСВ-груп.

Поділитися:

text_r_c

text_r_cd

text_name
text_phone
text_consult
text_agr

Розрахунок вартості

text_r_cd

Що пересувається через отвір?
Замовити розрахунок
text_agr